5 sposobów na zadbane ciało latem i zimą

Aby ciało miało miano zadbanego, powinno się charakteryzować pewnymi cechami, które sprawiają, że nasz wygląd jest zdrowy, atrakcyjny i  po prostu pociągający. Taki efekt można osiągnąć stosując się do kilku wskazówek i kształtując prawidłowe nawyki, które nie zabierają dużo czasu, ale przynoszą dibre efekty. Sprawdź jakie ciało nosi miano zadbanego.

Miękkie stopy, przycięte paznokcie i brak nadmiernego owłosienia

Taki efekt pomoże nam osiągnąć sol do kapieli regularnie stosowana podczas lata i zimy. Nasze stopy po zmiękczeniu są gotowe na pielęgnację kremami, peelingami oraz przycinanie paznokci lub też ich koloryzację.

Kolejną cechą zadbanego ciała jest usuwanie nadmiernego owłosienia szczególnie podczas lata. Pachy, nogi oraz regularna regulacja brwii jest wskazana jeśli chcemy dobrze się czuć i prezentować. W tym celu dobrze jest mieć maszynę do woskowania, depilator lub po prostu golarkę.

Gładka skóra i niwelacja ewentualnych wyprysków lub podrażanie

Gładka skóra może być osiągnięta poprzez regularne peelingi, kremy, olejki oraz maski oraz… sport. Regularna pielęgnacja i niwelowanie ewentualnych wyprysków, ukąszeń i ranek pozwoli na posiadanie zadbanej skóry każdego dnia.

Dobrze jest więc co najmniej raz w tygodniu stosować peeling, a po kąpieli nawilżać skórę balsamami i oliwkami. W przypadku wyprysków, blizn i ranek sprawdzą się okłady z żywokostu.

Zadbane włosy

Włosy także są jednym z wyznaczników tego czy nasze ciało i wygląd są zadbane czy też nie. Regularne mycie, nawilżanie oraz podcinanie fryzury pomoże nam w osiągnięciu lepszego wyglądu oraz samopoczucia. W takim celu warto zaopatrzyć się w dobrą odżywkę do włosów oraz ewentualne kremy do stylizacji.

Twarz na pierwszym planie

Twarz także warto pielęgnować. Niezależnie od naszych rysów i urody – umyta, złuszczona, nawilżona i wydepilowana twarz jest elementem zadbanego wygądu. Dyskretny makijaż lub rozświetlający krem pomogą w osiągnięciu takiego efektu.

Aby mieć problem z pielęgnacją z głowy, można pokusić się o permanentny makijaż brwii lub laserową depilację. Dzięki temu nie ma potrzeby codziennej dbałości o szczegóły.

Zapach skóry i ciała

Zapach skóry może być modyfikowany poprzez dietę. Aby zawsze dobrze się prezentować warto mieć pod ręką dobre perfumy oraz antyperspirant, który zmieni opinię na nasz temat.

Zapachowy balsam do ciała użyty rano nada przyjemną nutę zapachową naszemu cialłu i sprawi, że poczujemy się atrakcyjnie, a otoczenie bardziej nas pokocha. Mini perfumetka w kieszenie jest więc na wagę złota!

Kobieta zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com